Ehk siis tasub mõelda: kas paar krooni säästu paberipakilt katab ära tihedalt esinevad lisakulud hooldus- või remonditöö näol. Odav paber on reeglina ka odavalt toodetud! PVC bänner Veekindel kõrgetele ja madalatele temperatuuridele vastupidav materjal, mis sobib nii välis- kui ka sisetingimustesse. Võib kontrollida ka paberi lõikeääri - kui need on ebaühtlased, on paber kehvalt lõigatud. Saab kleepida ka PVC plaadile.

Paberi valik Paberi valik sõltub trükise kasutusalast ja sihtgrupist, samuti toote hinnaklassist ja trükise kasutamise ajast ning sellest, kas trükise puhul on olulisemal kohal tekst või fotod.

Paberi tüübi peaks otsustama ära enne kujundusprotsessi, sest kui trükises kasutatakse fotosid või illustratsioone, siis peab need töötlema vastavalt kasutatavale paberile. Paberi paksust märgitakse tavaliselt ruutmeetri kaalu järgi, näiteks tavalise koopiapaberi ruutmeeter kaalub 80 g.

Paberi valikud

Juturaamatute puhul on sageli hinnatud kerged ja mahulised sisupaberid, tänu millele jääb raamat kerge, kuid piisavalt paks ning lehed ei kuma läbi.

Paberi valikud juhul võetakse lisaks grammkaalule arvesse ka paberi mahunäitaja bulk. Katmata paberid Mati pinnaga paberid, mis sobivad hästi teksti lugemiseks, kuid mille peale ei saa trükkida väga kvaliteetseid fotosid. Katmata paberile trükitakse enamasti ajalehed, juturaamatud, kasutusjuhendid Paberi valikud blanketid.

Paberi valikud

Kui katmata paberil soovitakse kasutada fotosid või illustratsioone, siis võiks arvestada, et sellisele paberile õnnestub paremini trükkida heledamaid pilte. Suured tumedad pinnad ei jää katmata paberi peal head ning võivad hakata järeltöötluse käigus värvi ära andma ja trükis võib määrduda. Ka koopiapaberid, värvilised paberid ja paljud eripaberid on katmata.

Paberi valikud

Kaetud paberid Nende paberite pinda on tootmisel eriliselt töödeldud, et saavutada pind, millele õnnestub paremini trükkida detailseid ja värviküllaseid pilte. Kaetud paberite pind võib olla läikiv, poolmatt või matt.

Kõige paksemat värvikihti kannatab läikiv paber, mis on parim küll fotode trükkimiseks, kuid paberi läige segab teksti lugemist.

Paberi valikud

Kui trükise puhul on olulised nii tekst kui ka fotod, siis sobivad paremini poolmatid või matid kaetud paberid. Paberi valikud paberile trükitakse enamasti ajakirju, tootekatalooge, plakateid, fotoraamatuid ja reklaammaterjale.

Paberi valikud