Kõik hüpped toimuvad kaasaegse juhitava tiibvarjuga. Hetkel 3.

Koroona-aastal tegi täiskasvanute hambaravi hüvitise kasutus suure hüppe Hambaarsti külastas ligi inimest ja hüvitist kasutas 21 inimest rohkem kui aasta varem.

Tutvu iseseisvate langevarjuhüpetega

Kuna plaaniline hambaravi oli kevadel mitu kuud peatatud, suurenesid ka haigekassa kulutused vältimatule hambaravile. Haigekassa tasus eelmisel aastal täiskasvanu hambaravi hüvitise Voimaluste hupped 14,4 miljonit eurot, mis on miljon eurot ja ligi 21 inimest rohkem, kui Kõige enam on suurenenud eurose hambaravihüvitist kasutus.

Proteesihüvitist kasutas aga üle 35 inimest ligi Voimaluste hupped miljoni euro eest.

Voimaluste hupped

Eriolukorra ajal kasvas täiskasvanute hambaravi teenuseid pakkuvate lepingupartnerite arv ligi 50 asutuse võrra ning haigekassa esindaja hinnangul näitab hüvitise pakkujate ja selle tarbijate kasv selgelt toetuse vajalikkust nii patsiendile kui ka teenuseosutajale. Hetkel 3.

Registreeru kursusele Tallinnas

Haigekassa tuletab meelde, et hüvitise summa järgmisesse aastasse üle ei kandu, seega tasub kord aastas hambaarstil käia ja oma suutervise eest hoolt kanda. Mullu sai vältimatut hambaravi 23 inimest.

Voimaluste hupped

Ravi saanud inimeste arv kasvas võrreldes Teenust osutati selle esimesel käivitamise aastal inimesele ning Hambaarsti juurde jõudis last, mis on 58 protsenti kõigist Voimaluste hupped lastest. Ortodontiateenust sai ligi 20 last 7 miljoni euro eest. Friedemanni sõnul vähenes ravi saanud laste arv võrreldes Kõige rohkem käisid hambaarsti juurde 6—aastased lapsed.

Hambaarst ja Suukooli projektijuht Anastassia Kuldmaa toonitab, et just lapsevanem on see, kes vastutab lapse tervise eest. Laste hambaravi lepingu on sõlminud hambaravikliinikut üle Eesti.

Haigekassa esmatasandi teenuste osakonna juhataja Friedemanni sõnul muutis kevadine eriolukord üsna palju erinevate teenuste kasutamist ning ta loodab, et e-konsultatsiooni kasutamise harjumuses on toimunud püsiv muutus kasvu suunas. Soodustama peaks seda ka asjaolu, et septembrist lisandub e-konsultatsiooni erialasid veelgi. Juurde tulevad infektsioonhaiguste, üldkirurgia, meditsiinigeneetika, lastekirurgia, suu- näo- ja lõualuukirurgia ning neurokirurgia eriala. Viimast on perearstid Friedemanni sõnul väga oodanud ning läbirääkimised seal e-konsultatsiooni tingimuste kokku leppimiseks on kestnud pikalt. Oftalmoloogias, kus samuti juba kaua aega e-konsultatsiooniks võimalust otsitud, on algamas pilootprojekt.

Kõik Eesti Haigekassa hambaravi lepingupartnerid leiab haigekassa kaardirakenduselt. Anastassia Kuldmaa, anastassia.

Voimaluste hupped