API, mis muudab arendajatel blockchaini funktsioonide kasutamise lihtsaks. Nad ei kasuta krüptograafiat tõendamise eesmärgil. Kuidas plokiahel töötab? Blockchain: rühm tehnoloogiaid Krüptograafilised algoritmid: Plokiahelad on kinnitatud tugevagatipptasemel krüptograafilised mehhanismid. Loodan, et teile meeldis seda blogi lugeda ja pidasite seda informatiivseks.

Rääkides Bitcoinist ja selle loomisest, tuleb vaadelda ka plokiahela tehnoloogiat. Plokiahel on vaieldamatult geniaalne leiutis - pseudonüümi Satoshi Nakamoto poolt tuntud inimese või inimeste grupi vaimusünnitus.

Blockchaini tehnoloogia Allahindlused vahendusvoimalustele

Kuid sellest ajast alates on see muutunud midagi suuremaks ning isegi tänapäeval on palju neid, kes usuvad, et Bitcoin ja plokiahel on üks ja sama, kuigi nad seda ei ole.

Vaatamegi lähemalt, mis on plokiahel, kuidas see töötab, millised on erinevad plokiahelad ning milliseid probleeme plokiahel lahendab. Mis on Plokiahel? Plokiahel on jagatud digitaalne andmebaas, mis salvestab tehinguid ja mida pole võimalik muuta.

See tehnoloogia Blockchaini tehnoloogia bitcoini ja teiste krüptorahade alustalaks. Andmed, mis säilitatakse plokiahelas on võltsimiskindlad ning need jäävad sinna igaveseks. Detailid tehingust ja selle säilitamisest on Blockchaini tehnoloogia kõigile. Plokiahelad on poliitiliselt ja arhitektuuriliselt detsentraliseeritud - keegi ei Blockchaini tehnoloogia neid ja sellel pole keskset punkti.

See tähendab, et andmebaas eksisteerib samal ajal sünkroonsena mitmes kohas. Tsentraliseeritud arveraamat Tavaliselt on tehingud keerulised, sest me sõltume vahendajast ja igal inimesel on koopia nende enda arveraamatust.

Blockchaini tehnoloogia Vordle valikumaaklerid vorgus

See tõstab pettuse riski ning riski inimestel vigu teha. Ühtlasi, paberdokumendid ja Blockchaini tehnoloogia andmesüsteemid võivad põhjustada viivitusi. Sinu pangal on täielik kontroll selle üle, mida näidata sinu väljavõttes. Sinu panga väljavõte on näide tsentraliseeritud arveraamatust.

Pank kasutab sise-ja välisdokumente kindlustamaks, et sinu konto on täpne ja kokkuleppel. Tsentraliseeritud arveraamatutel on üks koht rikkeks. Andmete vargus ühest kesksest süsteemist võib põhjustada kaotusi mitmetele kontodele.

Tsentraliseeritud arveraamatutel on üks kontrollkoht, pank. Nad ei kasuta krüptograafiat tõendamise eesmärgil. Kuidas plokiahel töötab?

  • Jaga valikute tegija
  • Näita täielikku nimetuse kirjet Kokkuvõte Barterkaubandusest kuni tänapäeva deebet- ja krediitkaartideni on olnud märgatav areng majandusele.

Sissekanded plokiahelasse tehakse ainult peale seda, kui Blockchaini tehnoloogia osalejad kinnitavad tehingu üksmeelselt. Kuna andmebaas on jaotatud sadade arvutite vahel, ei ole seal kesket kohta vigadeks. See on turvalisem ning plokiahelat ja seal olevaid tehinguid ei ole võimalik muuta. Puudub paberijälg, mis kiirendab protsessi ja vähendab ka kulusid. Tehingud salvestatakse plokkidesse. Igal plokil on olemas räsi inglese k. See ühendus muudab bitcoini tehingu pöördumatuks.

Kõik tehingu plokid on ühendatud kuni esimese tehinguplokini välja, milleks on geneesiplokk.

Mida peate teadma Blockchaini tehnoloogia kohta

On olemas avalikud plokiahelad, privaatsed plokiahelad ja föderaalsed plokiahelad. Avalik plokiahel inglise k.

Blockchaini tehnoloogia Opi aktsiate ja valikute kaubelda

See on usaldusväärne süsteem, mistõttu tehinguid kontrollitakse konsensuse alusel ja see on praktiliselt mitttehäkitav. Tehingu tasu võetakse nende poolt, kes kinnitavad tehingud, käitudes võrgus sõlmedena. Igaüks võib saata andmeid, saada andmeid ja vaadata plokiahelas olevate tehingute detaile.

Kõik, mis peab olemas olema, on võrguga ühenduse loomise Blockchaini tehnoloogia. Bitcoini ja Ethereumi plokiahelad on näited avalikest plokiahelatest. Privaatne plokiahel inglise k.

Blockchaini tehnoloogia määratlemine

Loa võib anda läbi krüptograafilise litsentsi või krüptoraha omamise. Vastu võetuna saab liige kasutada detsentraliseeritud omadusi plokiahelas. Nutilepinguid saab kasutada vaidluste lahendamiseks ja usalduse suurendamiseks.

Jällegi, tehingud kinnitatakse läbi konsensuse ja keegi ei saa neid kustutada. Näidisrakenduste hulka kuuluvad andmebaasi haldamine, auditeerimine jne, mis Blockchaini tehnoloogia ühe ettevõtte sisesed ja seega ei ole avalikkuse loetavus paljudel juhtudel üldse vajalik.

  • Registreeri Bitkoin Investeerimisfirmad
  • Mis on Blockhaini tehnoloogia?

Privaatsed plokiahelad on võimalus kasu lõigata plokiahela tehnoloogiast luues gruppe ja osalejaid, kes saavad tehinguid sisemiselt kontrollida. See paneb teid samas ka turvarikkumiste ohtu just nagu tsentraliseeritud süsteemis.

Siiski on privaatsetel plokiahelatel oma kasutusjuhtum eriti, kui on tegemist skaleerimise, andmete privaatsuseeskirjade ja muude regulatiivsete küsimuste vastavusega riigile. Monax, Multichain, Corda ja Hyperledger Fabric on näited privaatsetest plokiahelatest. Föderaalne plokliahel inglise k. Erinevalt avalikest plokiahelatest ei luba nad kellelegi, kellel on juurepääs internetile, osaleda tehingute kontrollimise protsessis.

Ühendatud plokiahelad on kiiremad suurem skaleeritavus ja pakuvad rohkem tehingute privaatsust. Selliseid plokiahelaid kasutatakse peamiselt pangandussektoris. Konsensuse protsessi juhib eelnevalt valitud Blockchaini tehnoloogia komplekt. Hea näide föderaalsel plokiahelal põhinevast võrgustikust oleks stsenaarium, kus finantseerimisasutuste rühm tahab omavahel tehinguid teha, näiteks LIBOR.

Konsensuse mehhanism on määratletud nii, et kaheksalt kaheteistkümnest pangast nõutakse tehingu kinnitamist, et see saaks kehtivaks.

Sellised plokkide tüübid on sarnased eraomanditega, kuid töötavad lihtsalt suuremas ulatuses.

How does a blockchain work - Simply Explained

See ühtllasi toob veel enam välja nende nõrkused, kuna pangad otsustavad kuritahtliku tegevuse eest üheskoos näiteks iga isiku võlaandmete kustutaminevõivad keskse protokolli turvaaugud paljastada ja mõjutada palju rohkem inimesi kui seda oleks ühe ettevõtte puhul tehes midagi sarnast. Märkus: Mõned väidavad, et sellist süsteemi ei saa määretleda plokiahelana.

Plokiahela tehnoloogia

Samuti on plokiahel veel varajases staadiumis. Tehnoloogia väljakujunemine ja vastuvõtmine on veel ebaselge. Blockchaini tehnoloogia väidavad, et privaatsed või föderaalsed plokiahelad võivad saada samasuguse saatuse osaliseks nagu sisevõrk Tokenid või mündid võivad olla stiimuliks projekti jätkamiseks.

Inimesed saavad vahetada väärtust ilma, et oleks vaja vahendajat usalduse tekitamiseks. Usaldus on paigutatud tehnoloogiasse endasse. Blockchaini tehnoloogia keegi sooviks vaadata kauplemise üksikasju.

Näiteks võib plokiahelat kasutada toodete päritolu, selle funktsioonide ja koostise üksikasjade salvestamiseks. See võimunihe on juba alanud.

  1. Võimalik plokiahela tektooniline nihe Enne kui ma alustan, pead püsti!!
  2. Reverse aktsiatena tootavad valikud
  3. Piiratud aktsiaoptsioonide maksuaruanded
  4. Mida Peate Teadma Blockchaini Tehnoloogia Kohta

Finantskontrolli katkestamine on alanud. Silvia Põld.