Purgitoidud on suureks abiks mitmikute vanematele, kelle päevakava näeb üsna pöörane välja. Südametunnistusega tarnijatelt saadud juur- ja puuviljad ning teised toorained töödeldakse kohe pärast valmimist, nii säilib enamik toiteväärtusest. Püreedele lisandub puder Kui neljakuused lapsed said tuttavaks esimeste püreedega, siis peatselt lisandub nende menüüsse puder.

Suured valikud

Väikesed degustaatorid valisid oma lemmiktoite. Aleksander eelistas puuviljapüreesid, kuid Mia-Maria lemmik oli hoopis spargelkapsapüree.

Suured valikud

Maarika Ojasaar Kuula artiklit Toimumisharjumused kujundame küll juba last kandes, aga toidueelistusi saab suunata maitsete tutvustamisega. Neljandast elukuust võib hakata beebile lusikatäiehaaval tahket toitu pakkuma.

Esialgu tita peamiselt mängib sellega. Ta katsub, hõõrub ja topib putru Suured valikud püreed käega suhu.

Suured valikud | Valikud

Enamiku elutähtsaid toitained saab laps aga endiselt rinnapiimast või piimasegust, mis järgneb ennelõunasele või lõunasele toidukorrale.

Maitsetemaailm avaneb meie silmateradele vähehaaval. Beebitoitude valikurohkus poeriiulitel on heaks vahelduseks kodutoidule ning ajaga kimpus olevale emale tõhusaks abiks. Kas purgitoit või kodune püree? Üsna sageli on päevatempo nii kiire, et avad taas külmkappi igaks juhuks varuks ostetud purgitoidu ja pakud lapsele.

Suured valikud

See teeb elu kohe kergemaks ja ühest purgist jagub paariks päevaks. Valik on samuti väga mitmekesine. Kui ise iga nädal kala ei valmista, saab beebi vajaliku koguse kalatoitu purgist kätte. Väike purk sisaldab lapse üheks söögikorraks keskmiselt piisava koguse.

Eriti mugav on neid kasutada reisil, külas või väljas süües. Kiirel hetkel on toit käepärast ja selle ohutuses ei pea kahtlema.

Degusteerijabeebidele purgist pärineva toidu ühtlane maitse üldjuhul sobis hästi. Milupa ja Nestle uudispurgitoitude Suured valikud pole soola ega suhkrut või teisi kahtlasi lisaaineid. Südametunnistusega tarnijatelt saadud juur- Suured valikud puuviljad ning teised toorained töödeldakse kohe pärast valmimist, nii säilib enamik toiteväärtusest. Purgi­toite valmistatakse äärmuslikult hügieenilises keskkonnas, mida kodus on üsna raske luua.

Suur maa, suured asjad: Ajakirjaniku alalised valikud

Muidugi säästame ka pisut väärtuslikku aega, et oma pisikesega tegeleda ja teda arendada. Söömisharjumustest Kaheksakuuseks saavale Aleksandrile maitsevad üle kõige pudrud. Nestle banaani- õuna- ja vaarikalisandiga riisihelbepudrud sobivad hästi. Püreedest meeldib Nestle ploomipüree, jogurti-pirni-banaanipüree ja Milupa õuna-mustikapüree. Soolased püreed Aleksandrile ei maitse ja üldiselt eelistab ta pigem toitu pisikeste tükkidena näpu vahelt süüa.

Lusikatoitu on talle raske suhu saada. Tegelikult saabki Aleksander leiva- õuna- pirni- hautatud porgandi, kaalika- või banaaniviiluga ise hakkama.

Pisikeste gurmaanide suured valikud

Sobib söök, mida saab käes hoida. Milupal on vahvad beebikuivikud, mida kuue kuu vanune tita võib käes hoida, suus lutsida ja nii end iseseisva sööjana tunda. Kuivikute konsistents on suussulav, nii et kurku sattumise oht puudub. Rahustava melissiekstrakti toimel magab tirts paremini ja pikemalt kui varem.

Suured valikud

Juurviljapüreesid hakkas ta teelusikatäie haaval proovima juba mõne kuue eest. Pisemad titad on uutele maitsetele rohkem avatud ning tõrkumata nõustuvad sööma kõiki pakutud püreesid. Kõige agaramalt ootab Mia-Maria uut suutäit, kui me erinevate Suured valikud, eriti aga Suured valikud proovime. Uued Suured valikud Nestle uued vitamiinidega rikastatud mahlad on samuti suhkruta. Eriti maitseb titadele porgandimahl. Tähtis on jälgida, et laps jooks mahla alati kruusist, sest lõikuvad hambad saavad joogiga pikaajalisel kokkupuutel kohe kahjustada.

Mahlast, erit aga HIPP ploomimahlast on abi ka kõhukinnisuse leevendamiseks. Nii Nestle kui ka Milupa valikus on palju puu- ja juurviljapüreesid, mis enamasti lastele meeldivad. Viiekuune Getter mekib huviga kõike pakutavat, seevastu pisut vanem Aleksander juba valib, millise toidu puhul ta suu avab ja millise puhul mitte. Getteri ema soovitab beebidele algatuseks magusamaitselisi köögivilju, nagu kõrvits või porgand, mitte pakkuda.

Nende maitsega harjunud lapsed ei taha hiljem rohelisi köögivilju üldse proovidagi. Purgitoidud on suureks abiks mitmikute vanematele, kelle päevakava näeb üsna pöörane välja. Vähestel neist on võimalus leida aega ja jaksu, et pihutäit toitu oma Suured valikud ise valmistada.

Protsess tööstuses ja kodus on üsnagi sarnane. Puu- ja juurviljad puhastatakse, tükeldatakse, kuumutatakse, püreeritakse. Vaid kogused on teised. Tootja sõnul on purgitoidu tooraine läbinud karmi laboratoorse kontrolli. Seevastu poest Suured valikud ja liha ostes ei tea me üldjuhul kauba päritolu. Enne avamist tasuks beebitoidupurki voolava vee all pesta. Avamisel kuula, kas kork teeb plõksu.

Suured valikud

Need purgid, mis ei plõksu, ei kõlba enam titale toiduks. Toitu ei tohi anda otse purgist, kui just sinna pole üks toidukord järele jäänud, sest süljeensüümide ja bakterite toimel rikneb toit kiiresti. Tõsta paras ports kaussi, sulge kaas ja hoia külmikus kaks päeva, allesjäänu viska minema. Putrudest kiidab kaksikute ema Aptamili valikut, Nestle ja mõningaid Salvesti Põnni-sarja püreesid. Püreedele lisandub puder Voite kasutada raha Forex Trading neljakuused Suured valikud said tuttavaks esimeste püreedega, siis peatselt lisandub nende menüüsse puder.

Suured valikud pakume beebidele ühel teraviljal põhinevaid putrusid. Alustame kergesti seeditavast riisipudrust, mis on gluteenivaba ja kus on teiste toitudega võrreldes vähem allergeene. Esmalt rinda või piimasegau, seejärel lusikaotsaga eelnevalt rinnapiimaga lahjendatud putru. Beebitoit ja keskkond Mahepõllumajandusest pärinevat beebitoitu eelistades saab olla kindel, et laps ei söö GMO-lisandite, sünteetiliste värv- lõhna- või säilitusainetega toitu.

Suured valikud

Mahepõllunduses omakorda säästetakse keskkonda ja vett. Kogunevaid beebitoidupurke saab Jagage valikutehinguid Rumeenias taaskasutada.